Životopis

28. října 2013 v 13:32 | Emma |  Information
Jméno: Sean Paul Ryan Francis Henriques
Datum narození: 9.ledna 1973
Místo narození: Jamajka, Kingston

Kariéra: 1998 - současnost
Nahrávací společnost: VP, Atlantic
Sean Paul se narodil do rodiny nadaných atletů Garth a Frances. Jeho matka byla byla známou malířkou. Jeho dědeček byl Židovský imigrant, který emigroval do Portugalska a jeho babička byla Afro-Karibčanka. Jeho matka je anglicko-čínsko-jamajského původu. Byl vychováván jako Katolík, i přes to, že pocházel Židovské rodiny.

Mnoho členů jeho rodiny jsou plavci. Jeho dědeček byl prví muž Jamajky v národním vodním pólu. Taktéž jeho otec hrál vodní pólo za tým v roce 1960 a účastnil se soutěží na plavání na delší vzdálenost zatímco jeho matka vynikala v plaveckém stylu znak. Od svých 13 let do 21 let Sean hrával vodní pólo, ale později se tohoto sportu vzdal ve prospěch své hudební kariéry.

1998 - 2000

Seanův manager a producent Jeremy Harding poprvé o něm slyšel, když mu jeho bratr pověděl, že viděl někoho na akci v Kingston, kdo zní podobně jako populární dancehallový DJ SUPER CAT. Poprvé se spolu střetli na schůzce, když Sean přišel do studia Hardinga, aby se jich zeptal na nějaké rady. Během schůzky Sean Paul nahrál a nazpíval Hardingův song známý jako "Baby Girl". Poté začal navštěvovat studio každý den a pracoval na mnoho další songů. Když nahrávali "Infiltrate" schodli se, že mají mnoho dobrého materiálu, který mohou dostat do rádií.
Roku 1998 jsme mohli vidět film jménem "Belly", ve kterém si Sean Paul zahrál sám sebe. O dva roky později vypustil Sean své debutové a první album "Stage One" pod nahrávací společností VP Record.


2001 - 2002

V roce 2002 začal externě spolupracovat s týmem producentů a goreografů z Toronta, jmenovitě s Jae Blaze a Blaze Entertainment a ohlásil vydání svého druhého alba s jménem "Dutty Rock". CD mělo po světě velký úspěch a prodalo se více jak šest miliónů kopií. Mezi nejznámější a nejúspěšnější singly patří :"Gimme the Light, Get Busy, Baby Boy, Like Glue a I´m Still in Love with You"

2003 - 2005

Třetí studiové album s názvem "The Trinity" bylo uveřejněno 27. září 2005. Mezi nejúpěšnější hity patří "We Be Burnin, Ever Blazin, Give It Up to Me, Never Gonna Be the Same" Song " Give It to me", na kterém spolupracoval Sean s Keyshiou Cole byl uveřejněn v známém tanečním filmu "Step Up" v roce 2006. V tomto roce byl Sean nominován na 4 ceny " Billboard Music Awards"

2006 - 2010

Čtvrté studiové album "Imperial Blaze" bylo uveřejněno na internetu 18. srpna roku 2009. Toto album obsahuje 20 skladeb zahrnující singly jako "So Fine, Press It Up, She Want Me, Privacy Party", které jsou více taneční singly, ale taktéž zde najdeme zamilované písně jako "Hold My Hand, Lately, Now That I´ve Got Your Love" a mnoho dalších. Producenskou spolupráci zde zajistili Don Corleone, Jeremy Harding a taktéž Seanův bratr Jason "Jigzagula" Henriques.

Od té doby jsme mohli vidět osm videoklipů "Always On My Mind, Give It to You, Watch Them Roll, Back It Up, I Wanna See You / Push It Baby, Hit ´Em, Come Over a jeho první singl So Fine".

Ve spolupráci s mnoho dalšíma Sean pomáhala vydělat peníze v rámci benefitivního koncertu pro dětskou nemocnici. Veškerý výdělek šel na vybavení a zařízení pro "Aid to the Bustamante Hospital for Children". Během jednoho rozhovoru v roce 2009 prozradil, že o dva roky později plánuje uveřejnit nové CD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama